Ze začátku jsme sami distribuovali do menších obchodů v Hlučíně a Ostravě. Největší rozmach přišel po navázání spolupráce s COOP Opava. Tohle partnerství nás vyšvihlo nahoru a zaručilo trvalý odbyt. Výroba se zvýšila na 200-300 párů ponožek denně. Díky výborné spolupráci s COOP Opava, jsme hledali i další partnery, a našli jsme. Začali jsme spolupracovat s COOP Zlín, Zábřeh, Letohrad, Pardubice, Boskovice, až jsme se dostali do Prahy!

Vše šlapalo, jak mělo, až do roku 2008 když startovala globální finanční krize. My jsme ale pociťovali jinou krizi. Rostli jsme a měli jsme zajištěný odbyt. Začali jsme proto hledat cesty jak oslovit a udělat radost malým dětem a jejich maminkám. Koupili jsme licenci od České Televize, předělali několik strojů a začali jsme plést ponožky s ikonami českých večerníčků. Bob a Bobek, Jů a Hele, Maxipes Fík, Kouzelná školka. Bohužel odbyt nebyl takový, jaký jsme si představovali a roky 2009 až 2011 pro nás byly velice obtížné.

4 thoughts on “Příběh firmy Moravec: Rozmach a následná krize

 1. Bohunka says:

  Dobrý den , vaše ponožky jsou velmi kvalitní , manžel je po úraze nohy a hned tak mu něco nesedí , náhodou jsme objevili vaše výrobky v COOP Havířov , chválíme . S pozdravem.

  • VLadislav Moravec says:

   Dobrý den,
   děkujeme Vám za zprávu a jsme rádi, že jste s našimi ponožkami spokojeni.
   Přejeme Vám hezký den!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *